It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

Jama ustna ma kluczowe znaczenie dla zdrowego ogólnego rozwoju Twojego dziecka. Oddychanie, jedzenie i percepcja zmysłowa - wszystkie te czynności wymagają doskonałej koordynacji ruchów szczęki, języka i ust. Karmienie piersią od momentu urodzenia jest najlepszym przygotowującym do tego treningiem. Przy piersi matki dziecko uczy się koordynować ruchy jamy ustnej, wzmacnia jej mięśnie i przygotowuje jamę ustną do przyszłych zadań - ząbkowania, żucia i wreszcie mówienia.

Anatomiczny smoczek do butelki NUK został opracowany na podstawie tej wiedzy. Nawet jeśli nie karmisz już piersią, smoczek wspiera rozwój Twojego dziecka w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego.

Medyczna podstawa tego produktu została opracowana przez dentystów Prof. W. Baltersa i Dr. A. Müllera. Zauważyli oni najpierw, że brodawka sutkowa matki zmienia swój kształt pod wpływem ssania dziecka, dzięki czemu optymalnie dostosowuje się do jamy ustnej dziecka. I ten specjalny asymetryczny kształt brodawki sutkowej jest wzorem dla wszystkich smoczków NUK do dzisiejszego dnia.

Otwór przepływowy w smoczku również odgrywa ważną rolę - w smoczkach NUK jest on delikatnie odsunięty do tyłu, dzięki czemu pokarm może zmieszać się ze śliną i jest łatwiej trawiony.

A ponieważ szczególnie ważne jest, aby dziecko nie połykało niepotrzebnie powietrza, nasze smoczki posiadają system odpowietrzania NUK Air System, który umożliwia swobodny wypływ pokarmu. Wraz z różnymi rozmiarami otworów przepływowych w zależności od konsystencji pokarmu przyczynia się on do tego, że karmienie butelką NUK pomaga naturalnie zapobiegać bólom brzuszka.

NUK przez wiele lat dokładnie badał ten kształt, udoskonalał go i ciągle dostosowywał na podstawie najświeższych medycznych odkryć. Karmienie żadnym innym smoczkiem nie jest tak zbliżone do procesu karmienia piersią i nie wspiera zdrowego rozwoju jamy ustnej tak naturalnie jak karmienie oryginalnym smoczkiem NUK.

Testowane w szpitalach*
Dzięki swojemu szczególnie naturalnemu kształtowi smoczki NUK są bardzo dobrze akceptowane przez dzieci. Dlatego są one doskonałym rozwiązaniem, gdy matka chce łączyć karmienie piersią i butelką.

*Dla optymalnego łączenia karmienia piersią i butelką.
Moral et al. BMC Pediatrics 2010, 10:6. Przejdż do artykułu (w języku angielskim).

Dobrze wiedzieć