Wygląda na to, że używasz przeglądarki, która nie jest wspomagana. Prosimy o zmianę przeglądarki na Chrome lub Firefox, aby w pełni korzystać ze strony NUK.

Jama ustna ma kluczowe znaczenie dla zdrowego ogólnego rozwoju Twojego dziecka. Oddychanie, jedzenie i percepcja zmysłowa - wszystkie te czynności wymagają doskonałej koordynacji ruchów szczęki, języka i ust. Karmienie piersią od momentu urodzenia jest najlepszym przygotowującym do tego treningiem. Przy piersi matki dziecko uczy się koordynować ruchy jamy ustnej, wzmacnia jej mięśnie i przygotowuje jamę ustną do przyszłych zadań - ząbkowania, żucia i wreszcie mówienia.

Anatomiczny smoczek do butelki NUK został opracowany na podstawie tej wiedzy. Nawet jeśli nie karmisz już piersią, smoczek wspiera rozwój Twojego dziecka w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego.

Medyczna podstawa tego produktu została opracowana przez dentystów Prof. W. Baltersa i Dr. A. Müllera. Zauważyli oni najpierw, że brodawka sutkowa matki zmienia swój kształt pod wpływem ssania dziecka, dzięki czemu optymalnie dostosowuje się do jamy ustnej dziecka. I ten specjalny asymetryczny kształt brodawki sutkowej jest wzorem dla wszystkich smoczków NUK do dzisiejszego dnia.

Otwór przepływowy w smoczku również odgrywa ważną rolę - w smoczkach NUK jest on delikatnie odsunięty do tyłu, dzięki czemu pokarm może zmieszać się ze śliną i jest łatwiej trawiony.

A ponieważ szczególnie ważne jest, aby dziecko nie połykało niepotrzebnie powietrza, nasze smoczki posiadają system odpowietrzania NUK Air System, który umożliwia swobodny wypływ pokarmu. Wraz z różnymi rozmiarami otworów przepływowych w zależności od konsystencji pokarmu przyczynia się on do tego, że karmienie butelką NUK pomaga naturalnie zapobiegać bólom brzuszka.

NUK przez wiele lat dokładnie badał ten kształt, udoskonalał go i ciągle dostosowywał na podstawie najświeższych medycznych odkryć. Karmienie żadnym innym smoczkiem nie jest tak zbliżone do procesu karmienia piersią i nie wspiera zdrowego rozwoju jamy ustnej tak naturalnie jak karmienie oryginalnym smoczkiem NUK.

Testowane w szpitalach*
Dzięki swojemu szczególnie naturalnemu kształtowi smoczki NUK są bardzo dobrze akceptowane przez dzieci. Dlatego są one doskonałym rozwiązaniem, gdy matka chce łączyć karmienie piersią i butelką.

*Dla optymalnego łączenia karmienia piersią i butelką.
Moral et al. BMC Pediatrics 2010, 10:6. Przejdż do artykułu (w języku angielskim).

Dobrze wiedzieć