It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

MedicPro

Specjalne produkty na specjalne potrzeby

Nie każde dziecko przychodzi na świat o czasie i w dobrym stanie zdrowia. Dla noworodków, które mają problemy ze ssaniem NUK opracował specjalne produkty, które są używane na większości oddziałów noworodkowych w Europie. Ponieważ naszym celem jest pomoc w zdrowym rozwoju dzieci od samego początku. Serię produktów MedicPro opracowywaliśmy przez wiele lat w ścisłej współpracy z ekspertami w dziedzinie medycyny i spełnia ona najwyższe standardy jakościowe. Potwierdzeniem tego jest to, że smoczki NUK przeznaczone dla szpitali są używane w ponad 90% niemieckich szpitali.

Smoczki do butelek i uspokajające dla dzieci przedwcześnie urodzonych

Każdego roku w Niemczech ok. 60.000 dzieci przychodzi na świat przedwcześnie. Aby te malutkie niemowlęta ważące mniej niż 1750 g nauczyły się prawidłowo ssać - co jest konieczne do przyjmowania pokarmu oraz zdrowego i szybkiego rozwoju - NUK MedicPro od wielu lat oferuje smoczki do butelki i uspokajające, które są dostosowane do anatomicznych warunków dzieci przedwcześnie urodzonych i o niskiej wadze ciała.

Jednorazowe smoczki uspokajające dla dzieci przedwcześnie urodzonych są wyrobem medycznym.

Nowością w serii NUK MedicPro jest jednorazowa butelka o pojemności 45 ml. Skala z podziałką milimetrową umożliwia dokładne odmierzenie nawet najmniejszych ilości mleka mamy lub modyfikowanego. Butelka jest wykonana z wysokiej jakości polipropylenu i umożliwia optymalne karmienie niemowląt urodzonych zarówno przedwcześnie, jak i o czasie.

Smoczek do podawania kontrastu

Do badań rentgenowskich przy użyciu kontrastu: smoczek NUK do podawania kontrastu to specjalny smoczek dla radiologów pomocny w diagnozowaniu chorób i nieprawidłowości przełyku. Zaprojektowano go, aby ułatwić podawanie kontrastu, tym samym umożliwiając przeprowadzenie badań rentgenowskich niemowląt i małych dzieci. Ten specjalny smoczek umożliwia precyzyjne dawkowanie kontrastu. Naturalna potrzeba ssania dziecka gwarantuje, że kontrast dostaje się przez rurkę i smoczek uspokajający do ust, a następnie do żołądka i jelit. Łatwość podawania oraz optymalna kontrola podczas badania rentgenowskiego pozwala na oszczędność czasu i kosztów. Jednocześnie badanie jest mniej stresujące dla dzieci – dzięki uspokajającemu działaniu smoczka.

Smoczek NUK do podawania kontrastu jest wyrobem medycznym.

Silikonowe osłonki brodawek sutkowych

Osłonki brodawek sutkowych NUK chronią wrażliwe brodawki sutkowe w czasie karmienia piersią. W ramach produktów dla szpitali NUK oferuje sterylne osłonki, które są osobno zapakowane i gotowe do użytku. Nadają się one do wielokrotnego użytku przez jedną osobę pod warunkiem przestrzegania zasad higieny. Osłonkę należy wyrzucić po maksymalnie 24 godzinach. Są wykonane z miękkiego, cienkiego silikonu, są wygodne i idealnie dopasowują sie do piersi. Zoptymalizowany kształt pozwala na większy kontakt skóry matki i niemowlęcia podczas karmienia.  Cztery otwory przepływowe oraz zróżnicowana struktura powierzchni zapewniają swobodny i naturalny wypływ pokarmu. Dostępne są w dwóch rozmiarach: S = mały (średnica otworu na brodawkę sutkową - 16mm), M = średni (średnica otworu na brodawkę sutkową - 20 mm), L = duży (średnica otworu na brodawkę sutkową - 24 mm).

Butelki do użytku w szpitalach

NUK posiada również szeroką gamę butelek przeznaczonych do użytku w szpitalach.
Są wśród nich butelki jednorazowe z polipropylenu (sterylne i higienicznie zapakowane), które zapewniają maksymalny poziom higieny oraz wygodę (dostępne w pojemnościach 45, 80, 140 i 230 ml). Alternatywą dla nich są butelki wielokrotnego użytku przeznaczone do sterylizacji: wykonane z wyjątkowo wytrzymałego szkła (125, 230 ml) lub z lekkiego polipropylenu (PP - 140, 230 ml).

Butelki szpitalne NUK są kompatybilne ze standardowymi smoczkami do butelek NUK oraz urządzeniami szpitalnymi.

Smoczki do butelki dla dzieci z wadami rozszczepowymi

Dla noworodków z rozszczepem wargi, dziąsła lub podniebienia przyjmowanie pokarmu wiąże się ze znaczącymi problemami. W większości przypadków wynika to z nieumiejętności wytworzenia przez dzieci podciśnienia wewnątrz jamy ustnej, co uniemożliwia prawidłowe ssanie.

Uwzględniając specjalne warunki anatomiczno-morfologiczne okolic podniebienia i dziąseł u dzieci cierpiących z powodu wad rozszczepowych, NUK opracował dla nich specjalne smoczki do butelek. Mogą one być używane również w okresie przygotowania do operacji rozszczepu.

Jeśli chodzi o materiał, z jakiego produkowane są smoczki specjalistyczne, ze względu na swoją miękkość i elastyczność najlepiej sprawdza się naturalny lateks. Smoczki te pasują do wszystkich butelek standardowych marki NUK (seria NUK Classic).

Smoczek do butelki dla dzieci z otwartym rozszczepem podniebienia (bez otworu przepływowego) ma wygiętą górną część, która zamyka rozszczep w podniebieniu, co uniemożliwia dostanie się pokarmu do dróg oddechowych. Otwór w smoczku musi być wykonany indywidualnie w zależności od miejsca występowania rozszczepu i ściśle według wskazówek lekarza. 

Smoczek NUK na rozszczep wargi (ze średnim otworem przepływowym) jest przeznaczony dla dzieci z zaszytym rozszczepem podniebienia i z jednostronnym rozszczepem wargi lub, w niektórych wyjątkowych przypadkach, dla dzieci z rozszczepem obustronnym. Smoczek ten zakrywa rozszczep w wardze oraz stymuluje naturalne odruchy pobierania pokarmu – ssania i żucia – co umożliwia dziecku prawie całkiem normalne ssanie.

NUK posiada w ofercie smoczki dla dzieci z rozszczepem wargi lub podniebienia pasujące do butelek standardowych oraz nowe smoczki sla dzieci z rozszczepem wargi lub podniebienia pasujące do butelek First Choice+.

Terapeutyczny smoczek treningowy

NUK Teat Trainer

Produkt medyczny do użytku w terapii starszych dzieci i dorosłych. W przeciwieństwie do innych smoczków uspokajających terapeutyczny smoczek treningowy NUK jest produktem medycznym. Jako przyrząd medyczny przyczynia się on w znacznym stopniu do wzmocnienia mechanizmu ssania oraz wyeliminowania nieprawidłowości w obrębie motoryki narządów jamy ustnej (takich jak oddychanie przez usta, zaburzenia ssania, żucia, połykania czy mowy lub problemy z mimiką twarzy). Główny nacisk położony jest na leczenie zaburzeń połykania, związanych z nieprawidłowymi ruchami języka oraz regulowanie skomplikowanych procesów ssania i połykania. Ponadto używanie terapeutycznego smoczka treningowego może mieć pozytywny wpływ na regulację napięcia mięśniowego oraz harmonizację mięśni okołoustnych oraz wewnątrz jamy ustnej. Pomaga skutecznie pozbyć się nawet tak uporczywych nawyków jak zgrzytanie zębami, zaciskanie zębów i języka, którym towarzyszy ból oraz chrzęszczenie stawów szczęki. Terapeutyczny smoczek treningowy może być używany w terapii mowy, w praktyce ortodontycznej i fizjoterapeutycznej oraz w mioterapeutycznych ćwiczeniach według metody Padovan. Metoda ta, której nazwa pochodzi od nazwiska logopedy Beatriz A.E. Padovan, to holistyczna terapia, która opiera się na obserwacji pewnych schematów ruchowych w procesie rozwoju człowieka i uświadamianiu ich pacjentowi. Zakłada ona, że bardziej złożone umiejętności są oparte na tych podstawowych. Poprzez świadome oddychanie, ssanie, żucie i połykanie można skorygować poważniejsze wady wymowy.

Dostępny w dwóch rozmiarach: dla dzieci w wieku szkolnym (S) i dla dorosłych (L).
Po konsultacji z lekarzem może być używany przez pacjentów po udarze mózgu.

Katalog produktów NUK dla szpitali

Ulotka na temat smoczków specjalistycznych NUK MedicPro

Zalecenia dotyczące karmienia dzieci z rozszczepem wargi i/lub podniebienia

Deklaracja dotycząca lateksowych smoczków NUK

Dobrze wiedzieć