It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

NUK for Nature

Nasz najbardziej naturalny i ekologiczny smoczek

Naturalne uspokaja najlepiej. Dlatego nasz smoczek NUK for Nature ma nie tylko naturalny kształt, ale jest także wykonany z naturalnych surowców, zapakowany w ekologiczny sposób oraz wyprodukowany z poszanowaniem natury.

nuk for nature

98% naturalnych surowców

NUK for Nature składa się w ponad 98% z naturalnego kauczuku oraz z plastiku wyprodukowanego w sposób zrównoważony. Naturalne pochodzenie produktu zostało poświadczone niezależnym certyfikatem*.

Opakowanie wykonane w 100% z papieru

Opakowanie posiada certyfikat FSC, pochodzi z odnawialnych źródeł i może być wyrzucone do kosza na papier do recyklingu.

Minimalny ślad węglowy

Począwszy od surowców, do procesu produkcji z wykorzystaniem odnawialnej energii, wszystko zostało zoptymalizowane tak, aby było przyjazne dla środowiska.

Oryginalny kształt NUK

Inspirowany przez naturę - zaokrąglony na górze i płaski od spodu. Smoczek dopasowuje się do podniebienia pozostawiając miejsce dla języka.

Rekomendowany przez niemowlęta oraz ekspertów**

Akceptowany przez 95% niemowląt, także te karmione piersią, nie powoduje zniekształcenia zębów, ani wad zgryzu. Rekomedowany przez ekspertów medycznych.

*Plastik został w 100% wyprodukowany z surowców odnawialnych. Zgodnie z procesem bilansu masy, co zostało poświadczone certyfikatem ISCC PLUS. ** Niezależne badanie rynku, Niemcy, 2017 r.

NUK dla środowiska

Duże zmiany zaczynają się od małych kroków

Ponad 60 lat temu tworząc pierwszy smoczek o kształcie odpowiednim dla szczęki wzorowaliśmy się na naturze. Stąd pochodzi nazwa NUK - Natürlich und Kiefergerecht (naturalny i odpowiedni dla szczęki).

NUK FOR NATURE to nasz najbardziej naturalny i wyprodukowany w sposób zrównoważony smoczek - z determinacją chcemy dalej kroczyć tą drogą oraz rozwijać się w tym kierunku:

każdego dnia dążymy do tego, aby nasze produkty były jeszcze bardziej naturalne i ekologiczne

98% naturalnych surowców, plastik wyprodukowany w sposób zrównoważony, naturalny kauczuk, proces bilansu masy …

Najważniejsze informacje - szczegółowe wyjaśnienia

Wyprodukowane w 98% z naturalnych surowców

Przy produkcji ekologicznego smoczka NUK for Nature korzystamy z odnawialnych surowców. Do produkcji twardych elementów smoczka wykorzystujemy plastik wyprodukowany w sposób zrównoważony*.

Miękka gumka smoczka jest wyprodukowana z naturalnej gumy lateksowej.

* Ten plastik jest materiałem, który posiada certyfikat ISCC PLUS dowodzący procesów bilansu masy opartych w 100% na surowcach odnawialnych.
 ISCC -Supporting the bioeconomy
Plastik wyprodukowany w sposób zrównoważony

Plastik został w 100% wyprodukowany z odnawialnych surowców. Posiada certyfikat ISCC PLUS dowodzący procesów bilansu masy opartych w 100% na surowcach odnawialnych.

Zwykły plastik jest zazwyczaj produkowany z ropy naftowej. Dzięki nowym technologiom możemy zastąpić paliwo kopalne odnawialnymi surowcami. Wykorzystujemy olej sosnowy, produkt uboczny z przemysłu leśniego. Gdy drzewo sosnowe zostaje przerobione na papier, pozostaje olej sosnowy. Wykorzystujemy go do produkcji materiałów syntetycznych, dzięki czemu nie jest niepotrzebnym odpadem, a podlega recyklingowi. Dla każdego grama materiału syntetycznego wykorzystanego do produkcji naszego smoczka NUK for Nature, inwestujemy 100% w materiały syntetyczne wykonane z odnawialnego surowca.

Wald
Proces bilansu masy w pigułce

Jest dla nas ważne, aby nasz smoczek NUK for Nature był w jak największym stopniu wyprodukowany z odnawialnych surowców oraz przyjazny dla środowiska i klimatu.

Dlatego upewniamy się, że dla każdego grama plastiku użytego w produkcji, taka sama ilość plastiku zostaje wyprodukowana z odnawialnych surowców. Można to dokładnie prześledzić. Ten odnawialny materiał zastępuje plastik, który bez naszego zaangażowania byłby wyprodukowany z ropy naftowej.

Na tym polega proces bilansu masy. Jego celem jest bardziej zrównoważona produkcja materiałów syntetycznych jako całość. A nie jedynie pojedynczego produktu.

Poprzez bilans masy naszych syntetycznych materiałów, redukujemy ogólne zużycie paliw kopalnych oraz dokonujemy największego możliwego wkładu w ochronę klimatu.

Naturalnie naturalny kauczuk

Naturalny kauczuk to cud natury. Czysty, naturalny produkt z mleka drzewa kauczukowego jest przyjemnie ciepły i miękki w buzi dziecka oraz szczególnie elastyczny. Dlatego naturalny kauczuk lub naturalny lateks - jak mówią eksperci - jest idealnym materiałem do produkcji smoczków. Dodatkowo, jednocześnie, jest to materiał odnawialny oraz ekologiczny.

Kautschukbaum
Gwarantujemy, że produkt nie zawiera substancji szkodliwych i jest bezpieczny.

Każdy produkt NUK jest produkowany zgodnie z najwyższymi standardami jakości, z wysokiej jakości, bezpiecznych materiałów. Oczywiście, oznacza to również, że nie zawiera BPA i innych szkodliwych substancji.

BPA-frei = Siegel

Papier zamiast plastiku

W przypadku NUK for Nature zrównoważony rozwój nie dotyczy tylko smoczka. Pakujemy nasz ekologiczny smoczek w opakowanie, które nie zawiera plastiku - 100% papier posiadający certyfikat FSC. Jest to papier ze zrównoważonego sektora leśnego, który można wyrzucić do kosza do recyklingu.

NUK Packshot

odnawialna energia, efektywność energetyczna, wyprodukowany w Niemczech … ponieważ nie są to tylko puste słowa możecie dowiedzieć się tutaj co się za nimi kryje:

Odnawialna energia

Każda kilowatogodzina otrzymanej elektryczności to odnawialna energia z odnawialnych źródeł. Ponieważ upewniliśmy się, że spełniamy wszystkie standardy związane z ochroną środowiska możemy posługiwać się logo ÖKOSTROM (Ekologiczna Energia Elektryczna).

Efektywność energetyczna.

W przypadku efektywności energetycznej, nie wystarczy być tylko entuzjastycznie nastawionym do idei oszczędzania elektryczności. Dlatego od 2012 dobrowolnie zobowiązaliśmy się utrzymywać zużycie energii na jak najniższym poziomie. W tym celu wdrożyliśmy standaryzowany system zarządzania zużyciem energii (ISO 50001).

 iscc logo
Wyprodukowane w Niemczech

Wszystkie produkty NUK for Nature są wyprodukowane w Niemczech

Ale są więcej niż tylko "Wyprodukowane w Niemczech". Są wyprodukowane w naszej fabryce w Dolnej Saksonii usytuowanej pomiędzy łąkami i lasami. Aby było tu jeszcze bardziej zielono, na początku 2020 r. posadziliśmy sad z 50 drzewami owocowymi. Jest to nasz sposób na pomaganie w stworzeniu przyjaznego środowiska dla pszczół.

made in germany logo

Nasi partnerzy