It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

Twoje dziecko jest dla Ciebie najważniejsze na świecie. To dlatego NUK robi wszystko, aby wspomagać zdrowy rozwój Twojego dziecka od samego początku, oferując produkty, których jakość przewyższa najwyższe standardy. W ponad 100 krajach na świecie produkty NUK są od pokoleń częścią życia dzieci. Wszędzie NUK wielokrotnie ustanawiał nowe standardy - począwszy od systemu odpowietrzania NUK AIR SYSTEM, poprzez najnowsze technologie odciągania pokarmu aż do smoczków uspokajających NUK Genius, w których anatomiczny kształt NUK został jeszcze udoskonalony. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje na temat naszych standardów i kontroli jakości, naszego działu badań i rozwoju oraz ważnych wyników badań.

Wszystko o jakości NUK.

Z Niemiec na cały świat.

Logo of the independent German Fresenius Institute

Wszystkie nasze butelki i smoczki są produkowane w Niemczech, podlegają zatem najwyższym wymogom jakościowym. Począwszy od tego skąd pochodzą surowce aż po opakowanie - nad wszystkim sprawujemy ścisłą kontrolę i regularnie poddajemy się surowym badaniom niezależnego Instytutu Fresenius. Nasze certyfikowane wysokiej jakości produkty są niezwykle popularne wśród matek i stały się standardem w większości szpitali. 

Już na etapie opracowywania produktu NUK dba o to, żeby brać pod uwagę nie tylko preferencje klientów, lecz także odpowiednie normy jakościowe. Przy wyborze materiałów również kierujemy się lokalnymi, jak i międzynarodowymi standardami, wybierając tylko najbezpieczniejsze surowce. Opracowaliśmy na przykład bardziej wytrzymały silikon do smoczków uspokajających w rozmiarze 18-36 miesięcy, który jest bezpieczniejszy dla dzieci, które mają już pierwsze ząbki. Dzięki wypracowanym procedurom testowania naszych materiałów wybieramy tylko najlepszych dostawców, którzy spełniają nasze wysokie standardy jakościowe.

Roboty i kamery nadzorują cały proces produkcji, w trakcie którego, na przykład, sprawdzana jest rozciągliwość i wytrzymałość każdego gotowego smoczka uspokajającego. Wyniki przekraczają wymagane normy. Osobny wydział stale opracowuje i udoskonala te procedury testowania. Jednakże to nie tylko maszyny sprawdzają jakość produktów NUK w różnych punktach kontrolnych w fabryce - również pracownicy kontrolują produkty, wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę.

NUK stale inwestuje w testowanie oraz poprawianie jakości swoich produktów. Jednak produkty NUK są testowane nie tylko przez nasze własne laboratorium - monitoruje je również niezależny Fresenius Institut. Wymagania do otrzymania ich "Pieczęci Jakości" przewyższają wymogi wszelkich norm i rozporządzeń. TÜV (Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego) również przeprowadza regularne kontrole - dwa razy w roku sprawdza upoważnienia NUK-a, ponieważ na początku NUK był producentem wyrobów medycznych, na które wymagane jest pozwolenie. Wysokie standardy, jakie obowiązują dla produktów medycznych obowiązują także dla wszystkich pozostałych produktów NUK. Wszystkie powyższe środki sprawiają, że NUK może produkować dzisiaj według standardów jakościowych przyszłości.

Produkty NUK muszą spełniać wiele różnych norm. Oprócz tego ważne jest również, aby wiedzieć, jakie normy należy spełniać, aby wspierać naturalny rozwój dzieci. To dlatego NUK zasiada w wielu komitetach standaryzacyjnych, aby proponować własne wysokie normy bezpieczeństwa produktów dziecięcych oraz dostosowywać je do najnowocześniejszych technologii. Od samego początku produkty NUK są opracowywane tak, aby spełniały nie tylko niemieckie wymogi bezpieczeństwa, lecz także przepisy obowiązujące w wielu krajach, w których są one dostępne.

Dla NUK-a bardzo ważna jest również dbałość o środowisko oraz bezpieczeństwo pracy. Jednocześnie ekologiczna świadomość nigdy nie przesłania nam dobra dziecka. Dlatego nie stosujemy do produkcji materiałów z recyklingu, ponieważ jest to jedyny sposób, aby zagwarantować całkowite bezpieczeństwo produktu.

Od czasu opracowania pierwszego anatomicznego smoczka prawie 60 lat temu NUK ma na celu dobro dzieci. W tym czasie powstało wiele innowacyjnych produktów, które wspomagają zdrowy rozwój dzieci oraz ułatwiają rodzicom codzienne obowiązki. Na przykład płyn NUK do mycia butelek i smoczków, który za pomocą enzymów rozkłada białka mleka, co sprawia, że butelki i smoczki są idealnie czyste – a więc bezpieczne dla dziecka.

Nasz własny dział badań i rozwoju pracuje codziennie nad ulepszaniem naszych produktów oraz opracowywaniem nowych, praktycznych produktów przydatnych w domu, w którym są małe dzieci. W procesie tym uczestniczą zarówno nasi pracownicy, jak i niezależni eksperci, tacy jak naukowcy, położne, lekarze oraz wynalazcy i konsumenci – wszyscy mogą przedstawiać i proponować własne pomysły.

NUK śledzi i testuje wszelkie innowacje na rynku materiałów oraz technologii produkcyjnych i wdraża je w procesie opracowywania nowych produktów i produkcji. Szczególnie ważna jest znajomość wszelkich nowości w dziedzinie materiałów. Dla przykładu NUK oferuje teraz smoczki wykonane z lateksu, który jest wolny od wykrywalnych alergenów lateksowych i tym samym nie powoduje alergii. Wysokie standardy bezpieczeństwa produktów NUK oznacza, że opracowanie nowego produktu może czasami potrwać dłużej, ponieważ w procesie obróbki materiału, np. jakiś surowiec musi dojrzeć lub kontynuuje się poszukiwania odpowiedniego materiału.

Specjalne procedury symulacji są stosowane w celu opracowania jak najlepszych produktów. Na przykład w czasie opracowanej przez NUK-a symulacji picia można zmierzyć i porównać ciśnienie w odpowietrzaczu w smoczku. Wyniki takiej symulacji są potem podstawą dalszych badań i prowadzą do ulepszenia naszych produktów, jak np. w przypadku serii NUK First Choice+.

I wreszcie produkty NUK oraz ich wpływ na dzieci są regularnie szczegółowo badane. W przypadku jakichkolwiek problemów stosuje się najnowsze technologie oraz wyniki badań, aby wprowadzić konieczne usprawnienia w procesie produkcji.

Od samych początków marki NUK naukowcy badali nasze produkty i ich wpływ na rozwój dzieci. Wyniki tych badań wdrażamy w życie każdego dnia. Pomagają nam one jeszcze ulepszać nasze sprawdzone produkty oraz opracowywać nowe - korzystamy przy tym z najświeższych odkryć z dziedziny medycyny oraz psychologii rozwojowej.

Możesz pobrać streszczenia wyników badań na tematy związane z NUK-iem, klikając na linki poniżej:

Hess, C.: Neue Erkenntnisse zu Beruhigungssaugern: Schnuller befriedigen natürliches sonderdruckeSaugbedürfnis ("Nowe odkrycia na temat smoczków uspokajających - smoczki uspokajające zaspokajają naturalną potrzebę ssania."). Kinder- und Jugendarzt 11/2010; 759 - 760

Pobierz jako plik PDF 

Moral, A. et al.: Mechanics of sucking: comparison between bottle feeding and breastfeeding ("Mechanizm ssania - porównanie karmienia piersią i butelką"). BMC Pediatrics 2010; 10:6

Przejdź do artykułu

Herrmann, C.: Orthodontischer Flaschensauger: Eine Studienübersicht – Hintergrund, Daten, Fakten und Ergebnisse zum NUK-System ("Anatomiczne smoczki do butelek - badanie przeglądowe - tło, dane, fakty i wyniki dotyczące systemu NUK"). Co-Med 2010; 1: 53 - 55

Pobierz jako plik PDF

Hess, C.: Entscheidend ist die Form: Rolle von Flaschensaugern bei der Kiefer- und Mundraumentwicklung  ("Rola smoczków do butelek w rozwoju szczęki i jamy ustnej"). Kinder- und Jugendmedizin 2009; 5: 300 - 301

Pobierz jako plik PDF

Arsenina, O.: Studying of sucking behaviour at healthy babies at natural and artificial feeding with use of NUK teats ("Badanie procesu ssania zdrowych niemowląt karmionych naturalnie oraz sztucznie za pomocą smoczków NUK"). Russian Journal of Orthodontics 2006; 35: 14 – 16

Pobierz jako plik PDF

Dobrze wiedzieć