It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

Oslonka brodawki sutkowej, 2 sztuki

  • ochrona wrażliwych brodawek podczas karmienia piersią
  • ochrona obolałych brodawek (bolesne karmienie)
  • optymalny kształt dopasowany do skóry
  • o różnej strukturze materiału i 4 otworach - przypomina naturalne karmienie
  • wygodne w każdej pozycji karmienia
  • wykonane z bardzo cieniutkiego silikonu, dostępne w rozmiarach S/M/L (16/20/24 mm), w zestawie z praktycznym pudełeczkiem do przechowywania

Kup teraz

Details

Silikonowe osłonki brodawek sutkowych NUK do ochrony wrażliwych brodawek,  2 sztuki na blistrze, w zestawie pudełko ochronne

Osłonki brodawek sutkowych NUK: przyjemne karmienie dla mamy i dziecka

Karmienie piersią umożliwia Tobie i Twojemu dziecku wzajemne i intensywne poznawanie się  oraz poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Czasami jednak karmienie piersią jest trudne z powodu podrażnionych lub obolałych brodawek. W takiej sytuacji osłonki brodawek sutkowych NUK mogą pomóc, gdyż osłaniają wrażliwe brodawki, umożliwiając jednocześnie spokojne i naturalne karmienie. Dzieki temu możesz dawać swojemu dziecku to, co najcenniejsze, pokarm matki oraz podtrzymywać silny związek z dzieckiem.

Osłonki brodawek sutkowych NUK do karmienia – pomoc dla mamy wykonana z wyjątkowo cienkiego silikonu

Wyjątkową zaletą osłonek brodawek sutkowych NUK jest ich optymalny kształt, który umożliwia możliwie najlepszy kontakt dziecka z piersią. 92% matek potwierdza, że nosek dziecka ma wystarczająco dużo miejsca podczas używania osłonek*. Niemowlę może czuć skórę i zapach mamy, dzięki czemu silna więź nawiązywana podczas karmienia nie jest zakłócona. Powierzchnia osłonki brodawek sutkowych NUK oraz cztery otwory , wzorowane na piersi mamy, sprawiają, że karmienie przy pomocy osłonki przypomina naturalne karmienie piersią. Wykonane z bardzo cieniutkiego silikonu osłonki chronią wrażliwe brodawki podczas karmienia, jak również pomagają niemowlętom ze słabym odruchem ssania lepiej chwycić brodawkę mamy.

Osłonki brodawek sutkowych NUK mogą być również pomocne w przypadku brodawek płaskich lub wklęsłych, pomagając w efektywnym karmieniu i naturalnym wypływie pokarmu. W trudnych sytuacjach zawsze kontaktuj się ze swoją położną z prośbą o radę.

Zaokrąglony kształt osłonki brodawek NUK umożliwia karmienie w każdej pozycji oraz jej pewne dopasowanie się do piersi. Praktyczne pudełko zapewnia higieniczne przechowywanie osłonek.

*Przetestowane przez 95 matek oraz 33 pielęgniarek w czasie niezależnego badania klinicznego w Niemczech w 2017 roku.

Jak prawidłowo nakładać osłonkę brodawki sutkowej NUK:

Aby sprawdzić, czy rozmiar osłonki jest prawidłowy, powinnaś zadać sobie kilka pytań: czy czujesz komfort po nałożeniu osłonki? Czy brodawka wypełnia całą pustą przestrzeń w osłonce? Czy usta dziecka całkowicie obejmują kapturek? Jeśli odpowiedź na wszystkie pytania jest twierdząca, wybrałaś prawidłowy rozmiar osłonki NUK i możesz zacząć ją stosować. Przed karmieniem zastosuj się do następujących zaleceń:

1) Przed założeniem osłonki należy starannie umyć ręce oraz przetrzeć pierś wilgotną ściereczką.

2) W celu poprawienia przyczepności osłonki do piersi, można jej wewnętrzną część zwilżyć wodą lub pokarmem.

3) Aby prawidłowo nałożyć osłonkę, należy wywinąć podstawę osłonki na zewnątrz (w kierunku czubka) i nałożyć ją na środek brodawki, następnie można umocować podstawę osłonki tak by przylegała dokładnie do skóry we właściwej pozycji do karmienia.

4) Po każdym karmieniu należy umyć pierś, aby usunąć resztki pokarmu i nie dopuścić do rozwoju bakterii.

Czyszczenie osłonki brodawki sutkowej

Zajmowanie się niemowlęciem wymaga stosowania się do wymogów higieny w każdym momencie. Po użyciu osłonek brodawek sutkowych podczas karmienia, należy je natychmiast umyć ciepłą wodą w delikatnym płynie do mycia. Następnie należy je wysuszyć zachowując zasady higieny. Po ich wysuszeniu można je higienicznie i bezpiecznie przechowywać w pudelku ochronnym, które jest w zestawie. Przynajmniej raz dziennie należy zdezynfekować lub wygotować osłonki. W łatwy i szybki sposób można to zrobić w sterylizatorze parowym NUK . Przy wygotowywaniu osłonek należy zwracać uwagę na dostateczną ilość wody, aby uniknąć ich uszkodzenia. Osłonki muszą być całkowicie zakryte wodą, a czas gotowania nie powinien przekroczyć 3 minut. Jeśli osłonki wyglądają na czyste i nie mają uszkodzeń, można ich używać wielokrotnie.

Opinie
Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto